KONST / Litografier / Färglitografi 11919156
nr 1191 9156
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Färglitografi, Numrerad 318/333. Signerad, daterad 1975. Motivet: 20x25
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 18 juni 2018
kl 18:22:33
14/6 15:13:50
100 kr
15/6 11:55:23
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman